ANALIZA SEO i POZYCJONOWANIE

pozwalające połączyć komunikację z zakresu e-PR z działaniami SEO

Optymalizacja strony, analiza SEO i pozycjonowanie

Analiza SEO strony, optymalizacja i pozycjonowanie to podstawa naszego działania. Analiza SEO  to  poza stworzeniem treści,  jeden z wielu kroków niezbędnych do zbudowania rozpoznawalności marki.

Jeśli chcesz dotrzeć do jak największego grona potencjalnych odbiorców, musisz poznać definicję SEO, przestrzegać kilku zasad optymalizacji oraz właściwego zarządzania treścią w obrębie witryny. Im więcej z nich wdrożysz do stałego funkcjonowania swojego podmiotu, tym wyższą pozycję w wyszukiwarce zajmie twoja strona, co w oczywisty sposób przełoży się na wzrost liczby wizyt użytkowników.

Jak ważne są słowa kluczowe?

Wesprzemy naturalnym pozycjonowaniem strony w Internecie, określając korzystne frazy kluczowe. Przygotujemy właściwie teksty oraz zoptymalizujemy stronę. Zasadniczym celem jest zwiększenie widoczności i ruchu w Internecie. Poprawimy pozycję twojej strony w Google.

Zasilanie wewnętrznym linkowaniem

To jedno z działań, które doprowadzi do regularności publikacji.  Zanim  Twoja treść  zostanie  doceniona, potrzebuje linków. Przeglądarka Google wyszukuje Twoje linki i strony. Oczywiście bardziej pozytywne jest działanie, kiedy prowadzą do nich linki z Internetu.
Linki wewnętrzne również łączą Twoje treści i pokazują Google, jak wygląda struktura  witryny. Tworząc w ten sposób hierarchię w witrynie. I jednocześnie umożliwiając nadanie najważniejszym stronom i postom większej wartości linków niż inne.  Zatem użycie właściwej strategii linkowania wewnętrznego może poprawić Twoje SEO!

Wchodzą w to również linki publikowane w social mediach, ponieważ one także generują ruch na portalu oraz mogą trafić do użytkowników nieznających wcześniej portalu. Strategia obejmuje ponadto poprawę funkcjonowania strony – czasu ładowania, przejrzystości, intuicyjności, doboru kategorii oraz dostosowania do urządzeń mobilnych.

Dokonamy analizy fraz kluczowych

Wyłonimy frazy najlepiej charakteryzujące portal i treści, które są na nim zamieszczone, a następnie poddamy je analizie popularności i klikalności. Słowa kluczowe dobierane są na podstawie liczby wyszukiwań, ale również potrzeb i intencji potencjalnych odbiorców. Dłuższe frazy powinny podwyższać pozycję w wyszukiwarce ze względu na mniejszą konkurencję w „wyspecjalizowanych” poszukiwaniach.

Przygotujemy strategię SEO

To praca nad regularnością publikacji oraz ich tematyką, w zależności od trendów i wyszukiwanych przez odbiorców słów kluczowych. Budowa sieci odnośników do portalu w postaci linków na stronach zewnętrznych, ale również wewnątrz portalu, aby przekierować użytkownika do innych treści, które mogą być potencjalnie interesujące. Wchodzą w to również linki publikowane w social mediach, ponieważ one także generują ruch na portalu oraz mogą trafić do użytkowników nieznających wcześniej portalu. Strategia obejmuje ponadto poprawę funkcjonowania strony – czasu ładowania, przejrzystości, intuicyjności, doboru kategorii oraz dostosowania do urządzeń mobilnych.

Opracujemy teksty wg wymagań SEO

Wyłonione wcześniej frazy kluczowe cyklicznie umieszczamy w tekstach, pamiętając jednocześnie o naturalności językowej. Teksty muszą być podzielone za pomocą śródtytułów, które też powinny zawierać frazy kluczowe – podobnie jak tytuł oraz lead. Dłuższe teksty są traktowane jako bardziej specjalistyczne i wartościowe, dzięki czemu zyskują wyższą pozycję.

Portal używa cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie “Polityka Cookies”